Figi

2014-12-12 12:11:52, komentarzy: 0


Figi-zawierają witaminy: C, B1, B2, B6, PP,prowitaminę A, składniki mineralne: żelazo, wapń, fosfor, magnez. Dzięki dużej zawartości żelaza, figi skutecznie pomagają w walce z anemią. Spośród wszystkich roślin, figi są najbogatsze w wapń – w 100 gramach owoców jest go tyle, co w szklance mleka; jego działanie wzmacnia obecny w owocach fosfor. Owoce te wzmacniają serce, naczynia wieńcowe, zapobiegają nowotworom – zwłaszcza jelit i piersi. Jeśli masz podwyższony cholesterol, figi pomogą ci obniżyć jego poziom we krwi.

czytaj więcej »

Kozieradka

2014-11-10 14:50:10, komentarzy: 0

 

Kozieradka, to roślina posiadające bardzo cenne właściwości dla osób z cukrzycą lub insulinoopornością. Niewielka ilość (5g.) proszku z nasion kozieradki powoduje zmniejszenie poziomu glukozy we krwi. Dokładnie o 0,96 mmol w litrze krwi. Osoby, które zażywają insulinę, a chciały by właczyć do swojej diety kozieradkę powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Kobiety w ciąży powinny wystrzegać się tej rośliny, może

czytaj więcej »

Kefir

2014-03-26 15:45:24, komentarzy: 0

Kefir powstaje w wyniku fermentacji mleka dlatego jest łatwiej trawiony niż mleko. Jest on najstarszym produktem powstałym z fermentacji mleka.

Reguluje procesy przemiany materii, usprawnienia procesy przyswajania białka i wapnia, wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego. Do diety dziecka możemy go wprowadzić już w 11 miesiącu. Zabija chorobotwórcze bakterie w przewodzie pokarmowym wzmagając tym rozwój bakterii potrzebnych do trawienia. Pobudza także apetyt, zawiera dużą ilość witamin z grupy B, które wspomagają układ nerwowy.

czytaj więcej »

Jarmuż

2014-03-20 19:48:54, komentarzy: 0

Jarmuż to odmiana kapusty bogatej w beta-karoten, wit. K, C, E, witamin z grupy B, luteiny, zeaksantyny. 100 gram jarmużu zawiera 200% zalecanej dawki witaminy C.

Wapnia zawiera więcej niż mleko, ponadto to wspaniałe źródło żelaza, fosforu i magnezu.

Liście jarmużu możemy jeść na surowo, zapiekać, smazyć czy gotować. Ze zwględu na to, że jest on lekkostrawny mogą go jeść dzieci.

czytaj więcej »

Nasiona Chia

2014-03-20 19:48:05, komentarzy: 0


Nasiona chia to inaczej szałwia hiszpańska, należy do tej samej rodziny roślin, co mięta. Pik pirersze zawierają witaminy: B, C, D i E oraz minerały: wapń, magnez, potas, żelazo, cynk. Nasiona chai są wspaniałym dodatkiem dla osób poszukujących białka ponieważ zawierają go pięciokrotnie więcej niż mleko, a na dodatek jest to białko łatwoprzyswajalne.

Ci, którzy pragną oczyścić swój organizm, schudnąć również powinni dodać do sałatki czy jogurtu nasiona chai bogate w błonnik.

czytaj więcej »

Orzechy włoskie

2014-03-20 19:47:34, komentarzy: 0


Orzechy włoskie to prawdziwa skarbnica przeciwutleniaczy.

Zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne aby nasz system nerwowy w tym mózg pracował prawidłowo. Wbudowują się one w błonę komórkową, która zawiaduje pracą komórki.

czytaj więcej »

Kapusta

2014-03-20 19:47:01, komentarzy: 0

Jest to bardzo zmarginalizowane warzywo w ostatnich latach jest wspaniałym pokarmem działającym między innymi przeciwrakowo.

Wszystkie właściwości roślin z rodziny kapustowatych (czyli kapusta głowiasta, brokuł, kalafior, brukselka i jarmuż) zawdzięczamy zawartości związków fitochemicznych (polifenoli, glukozynolany). Związki te nie dopuszczają do uszkodzenia naszych komórek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te bardzo cenne substancje są wrażliwe na działanie wysokiej temperatury, dlatego zaleca się spożywanie kapusty na surowo lub skrócenie gotowania do minimum

czytaj więcej »

Brokuły

2014-03-20 19:46:11, komentarzy: 0

Warzywo to jest skarbnicą wielu substancji ponieważ na 100 gram zawierają: a)witaminy:  A1: 1305 j.m. B1: 0,1 mg. B2: 0,21 mg. C: 79,6 mg b) minerały: Wapń 66 mg. Fosfor: 53 mg. Żelazo: 3,6 mg. Magnez: 15 mg. Żródło: http://nutritiondata.self.com/
Ponadto znajdziemy w nich sulforany, które  posiadają właściwości przyśpieszające usuwanie z organizmu substancji toksycznych o potencjale kancerogennym. Mają one ponadto właściwości antybakteryjne oraz bakteriobójcze w przypadku Helicobacter pylori, odpowiedzialnej za chorobę wrzodową żołądka.

czytaj więcej »

Olej rzepakowy

2013-02-22 16:19:02, komentarzy: 0

Polska jest jednym z największych producentów rzepaku w Europie, a jego duża część wciąż idzie na export, dlaczego nie doceniamy tak bardzo bogatego w składniki odżywcze oleju?


Olej rzepakowy to tak zwana oliwa północy ponieważ to wspaniały dodatek do dań na zimno, do sałatek jak i do smażenia, jego temperatura dymienia to około 240 stopni Celsjusza.

czytaj więcej »

Jajka

2012-02-02 13:13:56, komentarzy: 0

Jajka są bogate w witaminy: A, E, D, K, B2 i B12. Znajdziemy w nich również minerały: fosfor, potas, wapń, żelazo, magnez.


Dla osób, które mają problemy ze wzrokiem ważnym składnikiem, który dostarczymy jedząc jaka jest luteina- ona zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej i poprawia widzenie.


czytaj więcej »

« Poprzednia 1 2 Następna »
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW