Dziecko

5. Przyprawy pomagające przy infekcji
  1. Tymianek- ma bardzo szerokie działanie, możemy go stosować  w przypadku występowania uporczywego kaszlu, przy astmie i problemach z odksztuszaniem oraz w chorobach górnych dróg oddechowych. Kąpiel z dodatkiem naparu z tymianku łagodzi stresy. Pomaga również w infekcjach skóry, ranach i chorobach reumatycznych. Zawiera substancje przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wykrztuśne, ułatwiające trawienie, rozkurczowe, przeciwrobaczne. Tymianek dobrze komponuje się jako dodatek do marynat, pieczonych ziemniaków, warzyw strączkowych.
  2. Kurkuma- jest bardzo silnym antyoksydantem, działa przeciwzapalnie. Jest bardzo dobrze przebadaną substancją przez naukowców, którzy odkryli jej silne działanie antynowotworowe. Kurkumina jest słabo przyswajalna przez organizm. Problem ten rozwiązuje pieprz, a uściślając piperyna w nim zawarta, to ona podnosi tysiąckrotnie zdolność absorpcji kurkuminy. W związku z tym dodawanie do posiłków mieszanki curry, która zawiera pieprz jest godna polecenia.
  3. Papryka- jest dobrym źródłem witaminy C. Warto dodawać ją do zup.
  4. Imbir- świeży działa napotnie, rozgrzewająco oraz przeciwzalnie. 
  5. Czosnek-jest naturalnym antybiotykiem, obniża ciśnienie krwi. Ciepłe mleko ze zmiażdżonym ząbkiem czosnku ułatwia odkrztuszanie, rozgrzewa, wzmaga potliwość, obniżając gorączkę, i udrażnia drogi oddechowe.

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW