Wtorek Dniem Zdrowego Śniadania

2011-11-08 11:00:34, komentarzy: 0

Dzień Zdrowego Śniadania, który po raz pierwszy będziemy obchodzić we wtorek 8 listopada, ma uświadamiać rodzicom, dzieciom i nauczycielom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy.

 

Z tej okazji w szkołach podstawowych w całym kraju odbędzie się akcja edukacyjna pod hasłem "Śniadanie daje moc". We wtorek uczniowie klas I-III wraz z rodzicami i nauczycielami zjedzą wspólne zdrowe śniadanie w klasie i będą rozmawiać o znaczeniu tego posiłku dla zdrowia i rozwoju dzieci.

 

„Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem” - tak brzmi jedna z 12 zasad prawidłowego żywienia, opracowanych przez dr Witolda Klemarczyka z Zakładu Żywienia Instytutu Matki i Dziecka i promowanych przez koalicję. Ekspert tłumaczy, że poranny posiłek zapewnia energię niezbędną na dotarcie do szkoły i na kilka pierwszych lekcji. Jeśli dziecko rozpoczyna naukę bez śniadania to mogą wystąpić u niego objawy hipoglikemii, tj. zbyt niskiego poziomu glukozy we krwi. Zalicza się tu takie dolegliwości, jak zmęczenie, ospałość, zaburzenia termoregulacji, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, w postaci np. bólów brzucha.

 

Czytaj więcej http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/wtorek-dniem-zdrowego-sniadania,1,4900147,region-wiadomosc.html

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Pobierz pliki

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW